Článek Tvoje svatba - Svatba ve stylu Feng-šuej

Svatba ve stylu Feng-šuej

Aby byl váš svatební den naprosto perfektní, poradíme vám speciální triky, které se o jeho dokonalost stoprocentně postarají. Váš svatební den tak proběhne naprosto hladce, bez sebemenších problémů. Navíc budou i všichni kolem vás šťastní a tyto pozitivní pocity přenesou i na váš budoucí společný život.

Datum vaší svatby

Magickým číslem v nauce feng-šuej je číslo 8, které přináší obrovské štěstí, lásku a úspěch
ve všem, co děláte. Pokud tedy zvolíte datum vaší svatby právě v den, který ponese toto magické číslo, budete mít o šťastné manželství provázené láskou a úspěchy, opravdu postaráno. Pokud zvolíte k číslu 8 ještě číslo 9, bude vaše manželství věčné, tedy, jak se říká i při svatebním slibu: "Dokud nás smrt nerozdělí."

Místo vašeho manželského slibu

Zde platí jednoduchá poučka. Na místě vašeho manželského slibu se musíte cítit oba příjemně
a především šťastní, protože tak se poté budete cítit v průběhu celého vašeho manželství.

Výzdoba a místo svatební hostiny

Dbejte na to, ať už budete výzdobu dělat sami, nebo zadáte přípravy svatební agentuře, aby bylo vše připravené s láskou a precizností. Tyto pocity se totiž promítnou do prostředí svatební hostiny a poté tedy i do svatebních hostů, vás a vašeho manžela. Prostor pro hostinu by měl být proto také dostatečně veliký, vzdušný a neměl by být zastavěn zbytečnými překážkami. Můžete jej vyzdobit množstvím živých květin, osvětlením, případně zvonkohrami, které představují jeden ze základních prvků feng-šuej, který přitahuje harmonii a má tak moc změnit veškeré nepříznivé vlivy. Na svatebních hostinách byste se měli obejít bez čtvercových a obdelníkových stolů, jelikož ostré hrany a rohy přitahují konflikty. Popřemýšlejte proto nad tím a zvolte pro hostinu raději stoly kulaté nebo oválné. Ty vám zajistí harmonické prostředí.

Šťastné barvy pro váš důležitý den

Pro manželství a partnerství je stěžejní barva červená a bílá. Proto s těmito barvami při svatební výzdobě rozhodně nešetřete, a to především s barvou bílou. Ta vám totiž mimo jiné přinese také štěstí v oblasti rodiny. Vaši potomci tak přijdou brzy a hravě na svět. Červená se poté postará
o zdraví a bohatství ve vaší rodině. V případě touhy po šťastné rodině by neměly chybět také barvy černá a žlutá.

Obecně by měly barvy na vaší svatbě společně ladit, aby tak příznivě ladil i váš vzájemný vztah
s partnerem. Velice příznivě působí kombinace bílé a černé, barev typických pro symbol
jing a jang. Černá jin totiž představuje ženský element a barva bílá pro změnu jang, tedy mužský element. Proto nosí také muži na svatbě černý oblek, aby se přiblížili ženské energii a nevěsty jsou oblečeny do bílých šatů, aby se tak sjednotili s mužskou energií svého partnera.

Text: Anna Marešová