Článek Marriage guide - Svatba v dubnu

Svatba v dubnu 

Svatba v dubnu, začátkem jara, je velice oblíbená a není se také čemu divit. Příroda se totiž začíná probouzet, v trávě se objevují první bledule, krokusy, modřence, tulipány, začínají rozkvétat také keře a stromy, a proto je i svatba v dubnu krásným začátkem pro společný život dvou zamilovaných. V dubnu začíná také přibývat teplých dní, tudíž získáváme po zimě stále více energie a svatba v tomto měsíci je tak opravdu skvělou volbou.

Svatbu v dubnu bude nejlepší ladit do lehkých pastelových barev. Velice dobrou volbou je barva světle fialová, která je shodou okolností také barvou pro svatební sezónu 2018. Navíc symbolizuje tato barva harmonii, což je právě ve svatební den to nejdůležitější. Pastelové barvy zvolte i pro vaši svatební tabuli. Na stoly můžete dát nejrůznější košíky s květinami, rozházet sušené bylinky, nechat rozvonět levanduli, umístit do váziček sezónní květiny, jako jsou tulipány, narcisy a modřence.

Jaro by mělo být znát i na vašich svatebních šatech a svatební kytici. Vaše šaty by měly být hravé, můžete je doplnit nejrůznějšími barevnými stužkami, motýlky, a vzhledem k tomu, že počasí v dubnu bývá často aprílové, chvíli svítí sluníčko, poté lije jako z konve, nezapomeňte si pro jistotu deštníky. Zvlášť, pokud chystáte svatbu pod širým nebem. Také si přes sebe nezapomeňte přehodit barevný šál nebo bolerko, abyste neprochladly. Muži to mají v tomto směru mnohem snazší. Oblek je zahřeje a nemusí se tolik obávat výkyvů počasí. Svatební kytice by měla také hrát všemi pastelovými barvami. Můžete volit mezi narcisy, hyacinty, hortenziemi, šeříky, magnóliemi, maceškami, pivoňkami, tulipány, růžemi a dalšími květinami. Vše kombinujte, jak vám to jen fantazie dovolí.

Svatba v dubnu a Velikonoce

Velikonoční svátky připadají na konec března, jak tomu bylo i v tomto roce, nebo na dubnové dny, kdy svatební sezóna začíná v plném proudu. Pokud máte Velikonoce rádi, nechte je promluvit i ve vaší svatební dekoraci. Termín vaší svatby však doporučujeme zvolit na období těsně po Velikonocích, lidé se totiž vracející odpočatí z dovolených, na kterých byli během velikonočního volna, a ti kteří se během Velikonoc postili, si vaši svatební hostinu užijí také mnohem více.

Navíc, pokud byste chtěli mít svatbu o Velikonocích v kostele, bude nejspíš i velice problematické najít volný prostor a také oddávajícího, jelikož právě o Velikonocích, nejvýznamnějším křesťanském svátku, budou všichni kněží zaneprázdněni.

Text: Anna Marešová