Článek Marriage guide - Řekněte si své "Ano" v Rakousku  

Řekněte si své "Ano" v Rakousku 

Rozhodli jste se s partnerem vzít a přemýšlíte, jaké místo by bylo tím nejlepším? Místo, na které by ani jeden z vás nikdy nezapomněl? Toužíte vzít se v zahraničí, ale zároveň chcete mít na svatbě celou rodinu? Pak pro vás máme skvělý tip. Svatbu u našich sousedů, v překrásném Rakousku.

Rakousko, oficiálně Rakouská republika, je země ve střední Evropě, která se skládá z devíti spolkových zemí. Povrch Rakouska je převážně hornatý, průměrná nadmořská výška se pohybuje okolo 900 m n. m.. Na severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části Vysoké Tatry a na jihu poté Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy. Rakousko je významnou turistickou destinací, která láká především svými malebnými krajinami a rozsáhlými vysokohorskými terény. V severovýchodní části Rakouska se nachází hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem. Mezi další význačná města se řadí Salzburg, Štýrský Hradec, Innsbruck, Villach a Linec. Všechna tato města skýtají velkou krásu a jsou tak vhodnými kandidáty na váš velký den.

Vídeň

Vídeň je hlavní město Rakouska, nejvýznamnější politické, hospodářské a kulturní centrum země, kterým protéká řeka Dunaj. Město Vídeň bylo odjakživa rezidenčním městem císařů, do roku 1804 bylo dokonce rezidencí císaře Svaté říše římské a jeho dvora. V roce 1910, kdy přesáhl počet obyvatel města 2 miliony, se stala Vídeň čtvrtým největším městem světa. Dodnes je Vídeň nazývána městem hudby, a pokud byste se chtěli vzít právě ve Vídni, budete se cítit jako doma. Vždyť české země byly dlouho dobu součástí Rakouska-Uherska. Mezi ta nejkrásnější místa Vídně, která jsou jako stvořena pro svatbu, patří zámek Schönbrunn, Stephansdom či zámek Belvedere.

Salzburg

Salzburg leží na řece Salzach ve výšce 425 m n. m. a je čtvrtým největším městem Rakouska. Právem je nazýváno Mozartovým městem, neboť se zde narodil slavný skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Celé Staré město Salzburgu bylo v roce 1996 zařazeno organizací UNESCO na seznam Světového kulturního dědictví. Mezi nádherná místa pro svatbu patří zámek Hellbrunn, pevnost Hohensalzburg či zámek Mirabell.

Štýrský Hradec

Štýrský Hradec, německy Graz, je druhé největší město Rakouska. Hlavním symbolem Štýrského Hradce je Schlossberg - zámecký vrch s hodinovou věží a pevností, jejíž základy pocházejí již z 9. století. Ve městě panuje velice teplé klima, které do města přivádí vzdušné proudy, tzv. fény, takže pro svatbu je toto město naprosto ideální.

Netradiční místa pro svatbu v Rakousku

Pokud chcete pro svou svatbu zvolit opravdu jedinečné místo, doporučujeme lyžařský areál Skiwelt wilder kaiser - Brixental. V tomto areálu se nachází nejvýše položený rakouský kostel - Salvenkirchlein, který leží v nadmořské výšce 1829 m n. m.. Vaše svatba může také proběhnout ve vesničce Alpeniglu, kde se nachází ledový kostel. Ve vesničce Alpeniglu najdete také největší ledový stůl v Evropě, u kterého by mohla probíhat svatební hostina. V této vesničce můžete také strávit svou svatební noc, přenocovat totiž můžete přímo v pokoji pro novomanžele.

V Rakousku si můžete pro svou svatbu zvolit také nejvýše položený matriční úřad Rakouska, který leží nedaleko Katchbergu. Své "Ano" si tak můžete říct ve výšce 1850 m n. m. s překrásným výhledem na okolní alpské hřebeny, mezi kterými naleznete také nejvyšší horu rakouských Alp, 3800 metrů vysoký Grossglockner.

Tradiční rakouské pokrmy, které na vaší svatbě nesmějí chybět:

Polévky: Hovězí polévka s různými přísadami, jako jsou nudle, játrové knedlíčky, smažený hrášek, atd.

Hlavní jídla: Vídeňský telecí řízek, vepřová pečeně s bramborovým nebo houskovým knedlíkem, Leberkässemmel (teplá sekaná a houskou)

Moučníky: pralinky Mozartovy koule, jablečný závin, sladké knedlíky s meruňkami nebo švestkami, Sacherův dort, Kaiserschmarren (trhanec s jablečným pyré)

Nápoje: Almdudler (nealkoholická bylinná limonáda), pivo Gösser, různé druhy vín z Dolního Rakouska a Burgenlandu, Fiaker (prodloužená káva ve sklenici s rumem nebo slivovicí), Kaiser Melange (káva se žloutkem, medem, pálenkou nebo koňakem), Melange (káva smíchaná s mlékem v poměru 1:1)

Text: Anna Marešová